Hikayeleri Önce sen Oku

Fırtınada UyuyabilmekGenç bir adam Amerika’nın batısındaki bir çiftliğe iş başvurusunda bulunmuş. Çiftliğin sahibi ona özelliklerini sorduğunda adam kendine güvenen bir edayla şöyle cevap vermişti:
“Rüzgar estiğinde dahi uyuyabilirim.”
Bu söz yaşlı çiftçinin kafasını çok karıştırmıştı, fakat bu zeki genç adamdan da çok hoşlanmıştı; bu yüzden onu işe aldı.


Birkaç gün sonra yaşlı çiftçi ile karısı, gece yarısı çok ser ve şiddetli bir rüzgarla uykularından fırladılar. Bir sorun çıkma ihtimaline karşı her yeri kontrol etmeye başladılar.
Pencere ve kapıdaki kepenklerin sıkıca kapatılıp, kancalarının yerlerine katıldığını gördüler. Kalın ağaç kütükleri sıra sıra şöminenin yanına dizilmişti. Tarım araçları güvenli bir şekilde hangara yerleştirilmişti. Traktör garajdaydı. Ahırın kapısı düzgün bir şekilde kapatılmış ve kilitlenmişti. Hatta içerideki tüm hayvanlar da oldukça sakindiler. Genç adam ise hemen ilerideki kulübesinde huzurlu bir şekilde uyuyordu.

İste o anda yaşlı çiftçi, genç adamın o gün ona ne demek istediğini anlamıştı:
“Rüzgar eserken dahi uyuyabilirim.”
Çünkü genç adam fırtınasız güzel günlerde bir gün şiddetli bir fırtına ile çiftlikteki her şeylerini kaybedebileceklerini düşünerek işlerini o kadar bağlılıkla ve düzgün bir şekilde yapmıştı ki, en sert, en şiddetli fırtına dahi esse yatağında huzurla uyuyabilirdi.


Yapabildikleriniz değil, gerçekten yapabilecekken ertelediğiniz şeyler, güneş battığında size baş ağrısı verir.

Yaşam Tadında Hikayeler

Severek Beğenerek Okuduğunuz hikayelere Android uygulamımızı indirerek cep teleofnlarınızdan ve Tabletleriniz ile de Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz,Yorum ve beğenilerinizi bekliyoruz...

0 yorum:

Yorum Gönderme

YASAL UYARI: Sitemiz de yer alan materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. '